Świadczenie usług na rzecz | Interpretacje podatkowe

Świadczenie usług na rzecz | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to świadczenie usług na rzecz. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Inwestycja w infrastrukturze (rondo) związana z budową Centrum handlowego stanowi nieodpłatne świadczenie usług przez Spółkę na rzecz gminy. Jest to czynność niepodlegająca opodatkowaniu VAT, ale podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z tymi usługami, ponieważ realizacja inwestycji pozostaje w związku z prowadzonym przez Spółkę przedsiębiorstwem.
Fragment:
(...) do Dyrektora Izby Skarbowej zażalenie na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego. Uzasadniając zażalenie stwierdziła, że ustalenia organu podatkowego zawarte w zaskarżonym postanowieniu są zbieżne z jej stanowiskiem przedstawionym we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji, ale przedstawiona konkluzja jest ewidentnie sprzeczna z powołanym przez organ podatkowy przepisem art. 8 ust. 2 ustawy o VAT. Zdaniem spółki wykonanie inwestycji w infrastrukturę stanowi nieodpłatne świadczenie usług na rzecz Gminy. Podkreśliła, że organ pierwszej instancji w zaskarżonym postanowieniu nie zaprzeczył, że czynności związane z wykonaniem inwestycji stanowią nieodpłatne świadczenie usług przez spółkę na rzecz Gminy, zauważył jedynie, że skarżąca będzie ponosić z omawianej inwestycji bezpośrednią korzyść ekonomiczną. Skarżąca zauważyła, że gdyby nie mogła oczekiwać korzyści ekonomicznych w związku z inwestycją, mogłyby powstać wątpliwości (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.