Świadczenie bezumowne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to świadczenie bezumowne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Opodatkowania podatkiem od towarów i usług wynagrodzenia Prezesa Zarządu Spółki otrzymywanego za prowadzenie spraw spółki

Fragment:

(...) Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 15.11.2005r. (wpływ do tut. organu podatkowego w dniu 21.11.2005r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług wynagrodzenia Prezesa Zarządu Spółki otrzymywanego za prowadzenie spraw spółki, stosownie do swojej właściwości, Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Ursynów postanawiauznać stanowisko zawarte we wniosku za prawidłowe. UZASADNIENIE Ze stanu faktycznego przedstawionego w przedmiotowym piśmie wynika, iż Spółka jest kierowana przez jednoosobowy zarząd. Funkcję prezesa zarządu sprawuje nieodpłatnie jeden ze wspólników, którego łączy ze Spółką wyłącznie stosunek wewnątrzkorporacyjny, powstały na podstawie powołania na to stanowisko przez Zgromadzenie Wspólników. (...)