Surowce farmaceutyczne | Interpretacje podatkowe

Surowce farmaceutyczne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to surowce farmaceutyczne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Importowane surowce farmaceutyczne przed dniem 1.01.2011 r. podlegają opodatkowaniu 22% stawką podatku.
Fragment:
(...) 91 00. Biorąc pod uwagę powyższe oraz powołane regulacje prawne należy stwierdzić, że w związku z tym, iż przedmiotem importu nie były produkty lecznicze, lecz surowce farmaceutyczne stanowiące składniki tych produktów, do dnia 31 grudnia 2010 r. ich import nie korzystał z preferencyjnej, 7% stawki podatku. Wobec tego podlegały opodatkowaniu 22% stawką podatku. Jednocześnie informuje się, że w kwestii stawki podatku obowiązującej od dnia 1 stycznia 2011 r. na importowane surowce farmaceutyczne wydano interpretację indywidualną nr ITPP2/443-678b/11/RS. Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, Al. Zwycięstwa 16/17, 80-219 Gdańsk po uprzednim wezwaniu (...)
2011
9
gru

Istota:
Importowane surowce farmaceutyczne od dnia 1.01.2011 r. podlegają opodatkowaniu 23% stawką podatku.
Fragment:
(...) rozporządzenia, natomiast heparin sodium pomimo, że znajduje się w ww. załączniku pod poz. 222, nie jest przez Spółkę nabywany jako produkt leczniczy, lecz surowiec farmaceutyczny stanowiący składnik produktu leczniczego, import tych towarów w 2011 r. nie korzysta z preferencyjnej stawki podatku 8%. Wobec tego podlegają opodatkowaniu 23% stawką podatku. Jednocześnie informuje się, że w kwestii stawki podatku obowiązującej przed dniem 1 stycznia 2011 r. na importowane surowce farmaceutyczne wydano interpretację indywidualną nr ITPP2/443-678a/11/RS. Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, Al. Zwycięstwa 16/17, 80-219 Gdańsk po uprzednim wezwaniu na (...)
2011
9
gru
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.