Suplement diety | Interpretacje podatkowe

Suplement diety | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to suplement diety. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Dotyczy zastosowania preferencyjnej stawki podatku dla dostawy suplementów diety
Fragment:
Spółka prowadzi działalność w zakresie wytwarzania i dystrybucji suplementów diety takich jak: błonniki, ekstrakty roślinne, witaminy i inne, które są przeznaczone do spożycia wewnętrznego. Wnioskodawca w procesie technologicznym polegającym na wytłoku, suszeniu i mikronizacji, wytwarza suplementy diety w postaci błonników. Wnioskodawca wytwarza błonniki z owoców, zbóż i warzyw, które przed przeprowadzonym procesem technologicznym występują w następującej postaci: skórka aronu z miąższem, łuska gryki, skórka jabłka z miąższem, łuska orkiszu, łuska pszenicy, łuska żyta, skórka marchwi z miąższem, skórka ogórka kiszonego, łuska owsa, skórka pomarańczy gorzkiej, skórka czarnej porzeczki. Z uwagi na wskazaną powyżej działalność polegającą na dystrybucji suplementów diety, Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od towarów i usług w wysokości zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. W odpowiedzi na wezwania tut. Organu do uzupełnienia przedstawionego stanu faktycznego o wskazanie symbolu PKWiU dystrybuowanych suplementów diety w postaci błonników, Spółka wskazała, że właściwym kodem PKWiU dla sprzedaży suplementów diety jest 10.89.19.0 – pozostałe różne artykuły spożywcze gdzie indziej niesklasyfikowane.
2016
27
lip

Istota:
W zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży suplementu diety w obniżonej stawce podatku VAT, w wysokości 8%
Fragment:
UZASADNIENIE W dniu 22 lutego 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży suplementu diety – Fitolizyny nefrocaps forte, w obniżonej stawce podatku VAT, w wysokości 8%. We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe: Spółka jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie wytwarzania i wprowadzania do obrotu, dystrybucji produktów leczniczych, suplementów diety i innych produktów. Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług („ VAT ”). Spółka zamierza produkować produkt spożywczy - suplement diety Fitolizyna nefrocaps forte w postaci kapsułki. Produkt ma na celu wspomaganie funkcji organizmu tj. wspomaganie prawidłowego funkcjonowania nerek i dróg moczowych. Fitolizyna nefrocaps forte zawiera w swoim składzie: ekstrakt z korzenia pietruszki, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z kłącza perzu, ekstrakt z liścia brzozy, ekstrakt z korzenia lubczyka, ekstrakt z ziela nawłoci, ekstrakt z ziela rdestu. Fitolizyna nefrocaps forte to suplement diety, który: wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek (korzeń pietruszki, ziele skrzypu, kłącze perzu i liść brzozy), wspomaga prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych (kłącze perzu, korzeń lubczyka, ziele nawłoci i liść brzozy), przyczynia się do zwiększenia eliminacji wody z organizmu, przez co ułatwia usuwanie wraz z moczem niepożądanych produktów przemiany materii (kłącze perzu, korzeń lubczyka, ziele nawłoci i liść brzozy), pomaga eliminować patogenne bakterie z dróg moczowych, poprzez korzystny wpływ na zmniejszanie ich przyczepności do ścianek dróg moczowych (ziele rdestu).
2016
24
kwi

Istota:
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania obniżonej stawki VAT w wysokości 5% w odniesieniu do sprzedaży Produktu, który w wyniku zastosowania wskazanej receptury i technologii wytwarzania zawiera minimum 20% soku owocowego.
Fragment:
Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko – przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2014 r. (data wpływu 22 grudnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży napojów bezalkoholowych - suplementów diety – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 22 grudnia 2014 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży napojów bezalkoholowych - suplementów diety. We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe. Spółka jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie projektowania, wytwarzania i wprowadzania do obrotu, sprzedaży, dystrybucji i promocji produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety, kosmetyków i innych produktów. Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zamierza produkować i sprzedawać wyrób ..., będący suplementem diety w postaci syropu, przeznaczony do spożycia bez konieczności rozcieńczania (Produkt). Produkt działa wspomagająco w stanach obniżonej odporności, w przebiegu chorób infekcyjnych, w okresie osłabienia jesienno-zimowego oraz jako uzupełnienie niedoborów witaminy C w diecie. Polecany jest przede wszystkim dzieciom. Produkt zawiera następujące składniki: cukier konsumpcyjny; wyciąg wodny 1:1 z owocu róży, owocu bzu czarnego i kwiatu bzu czarnego sporządzony przy użyciu owoców róży, owoców bzu czarnego, kwiatu bzu czarnego, soku bzu czarnego (odtworzonego z koncentratu bzu czarnego 65% i wody) i wody; rutyny siarczan; witamina C; kwas cytrynowy; sorbinian potasu; benzoesan sodu; woda.
2016
2
lut

Istota:
Obowiązek oznaczania suplementu diety znakami akcyzy
Fragment:
U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2015 r. (data wpływu 19 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku oznaczania suplementu diety znakami akcyzy – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 19 października 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obowiązku oznaczania suplementu diety znakami akcyzy. We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe: Hurtownia prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu hurtowego produktami leczniczymi i suplementami diety. Przedsiębiorstwo jest zainteresowane nabyciem wewnątrzwspólnotowym suplementu diety o nazwie X i sprzedażą go w Polsce. Suplement diety będzie składać się z alkoholu etylowego (38%) oraz wyciągów z różnych ziół takich jak mirra, ostryż, mniszek, orzech włoski, goryczka, piołun, cynamon, kozłek lekarski, pięciornik, tatarak, szanta, kardamon oraz karmel. Produkt nie zawiera substancji wypełniających i cukru (z wyjątkiem naturalnie występujących cukrów). Nie zawiera pomidorów. Pojemność 250 ml. Produkt znajduje się w rejestrze suplementów diety prowadzonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego (w zał.). Ze względu na swoje właściwości (oświadczenia zdrowotne) sprzedaż będzie odbywała się przede wszystkim w aptekach.
2016
10
sty

Istota:
Czy Spółka jest uprawniona do stosowania obniżonej stawki VAT w wysokości 5% w odniesieniu do sprzedaży Produktu, który w wyniku zastosowania wskazanej receptury i technologii wytwarzania zawiera minimum 20% soku owocowego?
Fragment:
U. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko – przedstawione we wniosku z dnia 03 września 2015 r. (data wpływu 10 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obniżonej stawki podatku VAT na sprzedaż syropu będącego suplementem diety sklasyfikowanym do grupowania PKWiU 11.07.19.0 – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 10 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obniżonej stawki podatku VAT na sprzedaż syropu będącego suplementem diety sklasyfikowanym do grupowania PKWiU 11.07.19.0. We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe. Spółka jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w zakresie wytwarzania i wprowadzania do obrotu, dystrybucji i promocji produktów leczniczych, suplementów diety i innych produktów. Wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług („VAT). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zamierza produkować i sprzedawać wyrób będący suplementem diety w postaci syropu, przeznaczonym do spożycia bez konieczności rozcieńczania („ Produkt ”). Produkt jest suplementem diety pomagającym w zachowaniu prawidłowych funkcji układu moczowego. Zawiera wysoko skoncentrowany ekstrakt z owoców żurawiny oraz ekstrakt z ziela pokrzywy i zagęszczony sok z żurawiny. Udział masowy soku w produkcie wynosi od 20,04% do 21,31%, to znaczy, że w procesie technologicznym z zagęszczonego soku żurawinowego o zawartości od 63°Brix do 67°Brix odtwarzany jest sok w ilości od 20,04g do 21,31g/100g produktu.
2015
23
paź

Istota:
Czy w zaistniałym stanie faktycznym istnieje możliwość odliczenia od dochodu wydatków na zakup suplementu diety umożliwiającego poprawę zdrowia i funkcjonowania organizmu?
Fragment:
Ustawa nie wymienia wprost możliwości odliczenia wydatków na zakup suplementów diety. Oznacza to, że wydatek poniesiony na nabycie suplementu diety może podlegać odliczeniu wyłącznie jeśli suplement diety spełnia cechy leku i jest dopuszczony do obrotu. Wysokość wydatków na zakup leków i suplementów ustala się na podstawie dokumentów stwierdzających ich poniesienie. Dokumentem w rozumieniu tego przepisu jest dokument, który zawiera dane personalne osoby niepełnosprawnej ponoszącej wydatek na ten cel. Wydatki poniesione na leki i suplementy – w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, należy zsumować i ująć w załączniku PIT/O do rozliczenia rocznego, jako wydatki na cele rehabilitacyjne. Reasumując, Wnioskodawca ma prawo odliczyć wydatki poniesione na nabycie suplementów diety zaleconych przez lekarza specjalistę tylko wtedy gdy suplementy te spełniają cechy „ leku ” na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwach członkowskich Unii Europejskiej i są dopuszczone do obrotu. Natomiast, tut. Organ nie jest właściwy do orzekania czy zakupiony przez Wnioskodawcę suplement diety spełnia cechy leku, od czego to uzależnione jest skorzystanie z ulgi podatkowej.
2013
12
sie

Istota:
Określenie stawki podatku na dostawę suplementu diety w postaci tabletek, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99.
Fragment:
Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 lipca 2010r. (data wpływu 13 sierpnia 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na dostawę suplementu diety w postaci tabletek, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99 – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 13 sierpnia 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na dostawę suplementu diety w postaci tabletek, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99. W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe: W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zamierza dystrybuować preparat w postaci suplementu diety w formie tabletek. Preparat ten stanowi suplement diety, którego spożycie, w uzupełnieniu do zwykłej diety, ma na celu przyniesienie dodatkowych korzyści zdrowotnych. Suplement dostarcza w skoncentrowanej formie składniki, odżywcze oraz inne substancje o działaniu żywieniowym i fizjologicznym. Produkt jest bogaty w polisacharydy, proteoglikany np. arabinoksylan i inne hemicelulozy. Głównym składnikiem klasyfikowanego produktu jest wytwarzany z otrębów ryżowych związek arabinoksylanowy (arabinoksylan MGN-3), zbudowany z arabinozy i ksylozy.
2011
1
wrz

Istota:
„określenie stawki podatku na dostawę suplementu diety w formie saszetek z proszkiem, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99.”
Fragment:
Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 lipca 2010r. (data wpływu 13 sierpnia 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na dostawę suplementu diety w formie saszetek z proszkiem, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99 – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 13 sierpnia 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na dostawę suplementu diety w formie saszetek z proszkiem, sklasyfikowanego pod symbolem PKWiU 15.89.14-90.99. W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe: W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zamierza dystrybuować preparat w postaci suplementu diety w formie saszetek z proszkiem. Preparat ten stanowi suplement diety, którego spożycie, w uzupełnieniu do zwykłej diety, ma na celu przyniesienie dodatkowych korzyści zdrowotnych. Suplement dostarcza w skoncentrowanej formie składniki, odżywcze oraz inne substancje o działaniu żywieniowym i fizjologicznym. Produkt jest bogaty w polisacharydy, proteoglikany np. arabinoksylan i inne hemicelulozy. Głównym składnikiem klasyfikowanego produktu jest wytwarzany z otrębów ryżowych związek arabinoksylanowy (arabinoksylan MGN-3), zbudowany z arabinozy i ksylozy.
2011
1
wrz
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.