Subwencja oświatowa | Interpretacje podatkowe

Subwencja oświatowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to subwencja oświatowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy uzyskany dochód stanowiący wkład pracy Wnioskodawcy w prowadzonej placówce jest opodatkowany podatkiem dochodowym?
Fragment:
(...) przyznane szkołom niepublicznym o uprawnieniach szkół publicznych z gminy lub powiatu – na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty, przeznaczone na działalność oświatową, są dotacjami w rozumieniu ustawy o finansach publicznych. Z opisu przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Wnioskodawca prowadzi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy wraz z gimnazjum jako niepubliczną placówkę oświatową o statusie szkoły publicznej a jedynym źródłem pozyskiwania środków jest subwencja oświatowa. Wnioskodawca prowadzi placówkę jako osoba fizyczna i nie może traktować swojego wynagrodzenia jako koszt. W tym miejscu nadmienić jedynie należy, iż wartość pracy Wnioskodawcy w związku z prowadzeniem wskazanej powyżej placówki oświatowej nie stanowi kosztów uzyskania przychodów, o czym stanowi art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Reasumując, mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa należy (...)
2011
1
paź
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.