Studnia głębinowa | Interpretacje podatkowe

Studnia głębinowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to studnia głębinowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Możliwość odliczenia jako ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego faktury VAT za wiercenie studni głębinowej na działce obok budynku mieszkalnego ?
Fragment:
(...) elementów przyłączy budynku lub wykonanie nowych przyłączy obejmujące przyłącza wodociągowe.Przepisy dotyczące ulg podatkowych, z uwagi na ich wyjątkowy charakter muszą być interpretowane ściśle.Z treści pisma wynika, że studnia głębinowa została wykonana na działce obok budynku mieszkalnego. Tut. Urząd zauważa, że wykonanie studni głębinowej nie jest równoznaczne z wykonaniem przyłączy, o których mowa w załączniku do cytowanego rozporządzenia.Nadto studnia głębinowa nie jest częścią składową budynku a ulga obejmuje tylko wydatki przeznaczone na remont lub modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.Z tych względów należy uznać, że wydatki poniesione przez Panią na wykonanie studni głębinowej nie mieszczą się w pojęciu wydatków na remont i modernizacje budynku mieszkalnego. Zatem nie jest możliwe skorzystanie przez Panią z przedmiotowej ulgi. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.