Studnia głębinowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to studnia głębinowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lut

Istota:

Możliwość odliczenia jako ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego faktury VAT za wiercenie studni głębinowej na działce obok budynku mieszkalnego ?

Fragment:

(...) elementów przyłączy budynku lub wykonanie nowych przyłączy obejmujące przyłącza wodociągowe.Przepisy dotyczące ulg podatkowych, z uwagi na ich wyjątkowy charakter muszą być interpretowane ściśle.Z treści pisma wynika, że studnia głębinowa została wykonana na działce obok budynku mieszkalnego. Tut. Urząd zauważa, że wykonanie studni głębinowej nie jest równoznaczne z wykonaniem przyłączy, o których mowa w załączniku do cytowanego rozporządzenia.Nadto studnia głębinowa nie jest częścią składową budynku a ulga obejmuje tylko wydatki przeznaczone na remont lub modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.Z tych względów należy uznać, że wydatki poniesione przez Panią na wykonanie studni głębinowej nie mieszczą się w pojęciu wydatków na remont i modernizacje budynku mieszkalnego. Zatem nie jest możliwe skorzystanie przez Panią z przedmiotowej ulgi. (...)