Strój | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to strój. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2015
17
mar

Istota:

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczać wydatki dotyczące zakupu strojów reprezentacyjnych (ubrania, dodatki, obuwie), a także usług wizażystki oraz fryzjera w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie usług artystycznych?

Fragment:

Wykonywanie zawodu konferansjera wiąże się z występami publicznymi o różnym charakterze, podczas których obowiązują określone stroje (ubrania, dodatki, obuwie). Wnioskodawczyni musi posiadać zarówno te eleganckie (np. na gale, imprezy firmowe), jak również te mniej formalne, ale np. specyficzne (np. na imprezy tematyczne, pikniki dla dzieci). Do tej pory wykorzystywała wszystkie ubrania, dodatki i obuwie, które posiada. Z czasem jednak, wyczerpała już ilość różnych kombinacji stylizacyjnych. Często zdarzało się także, że nie posiadała odpowiednich kreacji w swoich zasobach i zmuszona była je nabyć. Występowała także w tej samej konfekcji kilkakrotnie. Z czasem jak wiadomo stroje (ubrania, dodatki, obuwie) jednak się niszczą. Przy kolejnych projektach będzie musiała dokupić nową garderobę, która zostanie wykorzystywana przy wykonywaniu ww. czynności. Skoro zakupione stroje (ubrania, dodatki, obuwie) zostaną nabyte w celu użycia ich w pracy, dzięki czemu Wnioskodawczyni będzie mogła osiągać dochody, to jej zdaniem, wydatek ten powinien być uznany za koszt uzyskania przychodu. Zaopatrzenie się w nie jest w tym przypadku warunkiem koniecznym, aby mogła pełnić swoją pracę należycie. Przedmiotowe stroje (ubrania, dodatki, obuwie) nie zostaną zaliczone do środków trwałych, dlatego też wydatki poniesione z tego tytułu zostaną, jako koszty uzyskania przychodu, bezpośrednio wpisane do podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

2014
21
gru

Istota:

Czy koszty uzyskania przychodów będą stanowić wydatki poniesione na zakup strojów sportowych z nadrukami z nazwą serwisu internetowego dla osób, które będą występować w tych strojach na zawodach sportowych, opłaty startowe dla tych osób, koszty transportu na zawody, koszt napojów, żelów energetycznych zużywanych na zawodach przez zawodników reklamujących serwis internetowy?

Fragment:

Nie będzie to świadczenie nieekwiwalentne, np. darowizna; w momencie poniesienia wydatków Wnioskodawca będzie prowadził działalność gospodarczą, tzn. działalność prowadzi od 11 października 2014 r. stroje sportowe nie zostaną przekazane zawodnikom dla celów swobodnego używania. Stroje te będą nadal stanowiły własność Wnioskodawcy, a zawodnicy będą ich używać wyłącznie w czasie zawodów i treningów. Stroje nie będą nosiły cech przypisania do konkretnego zawodnika (np. imienia i nazwiska na koszulce). W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy koszty uzyskania przychodów będą stanowić wydatki poniesione na zakup strojów sportowych z nadrukami z nazwą serwisu internetowego dla osób, które będą występować w tych strojach na zawodach sportowych, opłaty startowe dla tych osób, koszty transportu na zawody, koszt napojów, żelów energetycznych zużywanych na zawodach przez zawodników reklamujących serwis internetowy... Zdaniem Wnioskodawcy, wskazane powyżej wydatki są kosztami uzyskania przychodu. Fakt, że zawodnicy występują w strojach reklamujących serwis internetowy na zawodach na obszarze całego kraju przekłada się bezpośrednio na rozpoznawalność marki serwisu prawniczego. Zawodnicy tworzą „ mobilne plansze reklamowe ” i niewątpliwie rozpowszechniają informacje o serwisie internetowym. Strój sportowy informuje o usługach oferowanych przez serwis oraz miejscu gdzie taką usługę można nabyć (adres internetowy).

2011
1
lut

Istota:

Czy można uznać jako koszt uzyskania przychodu wydatki poniesione na stroje wizytowe tj. garnitury, koszule i spodnie wizytowe, buty wizytowe?

Fragment:

Stąd stanowisko podatnika zawarte we wniosku, że wydaki ponoszone na zakup strojów wizytowych-garniturów, koszul i spodni wizytowych, butów wizytowych powinno być klasyfikowane jako koszty uzyskania przychodu, jest błędne.