Statek powietrzny | Interpretacje podatkowe

Statek powietrzny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to statek powietrzny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jaką stawkę podatku powinien Wnioskodawca stosować na wystawianej fakturze: „np”, czy 0%?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 listopada 2011 r. (data wpływu 22 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy świadczeniu usług polegających na przeglądzie, konserwacji i aktualizacji urządzeń nawigacyjnych oraz systemów elektronicznych zamontowanych na statkach powietrznych - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 22 listopada 2011 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa (...)
2012
30
maj

Istota:
Zwolnienie od akcyzy dostawy paliwa używanego do statków powietrznych
Fragment:
(...) od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie zużywa na cele uprawniające do zwolnienia, niemający miejsca zamieszkania, siedziby lub miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju, który odbiera nabyte wyroby energetyczne zwolnione od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie, określone w art. 32 ust. 1 pkt 1 i 2, bezpośrednio do zbiornika na stale zamontowanego na statku powietrznym lub jednostce pływającej, jeżeli w dokumencie dostawy jest zidentyfikowany statek powietrzny lub jednostka pływająca, na które są dostarczane nabyte wyroby. Warunki do zastosowania przedmiotowego zwolnienia zostały wskazane w art. 32 ust. 5-13 ustawy akcyzowej. Zgodnie z powołanymi regulacjami, zwolnienie ma zastosowanie, pod warunkiem: (i) objęcia wyrobów akcyzowych będących przedmiotem zwolnienia zabezpieczeniem akcyzowym złożonym przez podmiot prowadzący skład podatkowy; (ii) dołączenia do przemieszczanych wyrobów akcyzowych dokumentu dostawy; (iii) (...)
2012
22
lut

Istota:
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT od zakupionego paliwa do motolotni szkolącej pilotów?
Fragment:
(...) jest przemieszczanie środka masy, wyposażony w co najmniej jeden zespół napędowy zapewniający samodzielny start i lot wznoszący, posiadający nie więcej niż 2 miejsca dla załogi, którego maksymalna masa startowa nie przekracza: 300 kg – dla motolotni lądowych jednomiejscowych, 450 kg – dla motolotni lądowych dwumiejscowych, 330 kg – dla motolotni operujących z wody lub amfibii jednomiejscowych, 495 kg – dla motolotni operujących z wody lub amfibii dwumiejscowych. Zatem statek powietrzny nie jest pojazdem samochodowym i w związku z tym nie obowiązują go ograniczenia w zakresie możliwości obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego wynikające z art. 4 ustawy nowelizującej. Z przedstawionego opisu sprawy wynika, że Zainteresowany jest podatnikiem podatku od towarów i usług prowadzącym działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług nauki pilotażu motolotni, które opodatkowane są 23% stawką podatku VAT. Wnioskodawca (...)
2011
1
paź
© 2011-2017 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.