Stan majątkowy (wartość zgromadzonego majątku, wartość zgromadzonego mienia) | Interpretacje podatkowe

Stan majątkowy (wartość zgromadzonego majątku, wartość zgromadzonego mienia) | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to stan majątkowy (wartość zgromadzonego majątku, wartość zgromadzonego mienia). Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2006r. przemieszczenie mienia z zagranicy do Polski podlegało opodatkowaniu.
Fragment:
(...) Wnioskiem z dnia 15.05.2007r. zwróciła się Pani do tutejszego organu podatkowego z zapytaniem, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujących w 2006r. przemieszczenie mienia z zagranicy do Polski podlegało opodatkowaniu. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że jest Pani od 1999 roku żoną cudzoziemca, który w 2007r. otrzymał zezwolenie na pobyt stały na 10 lat i postanowił o przemieszczeniu swojego majątku do Polski. Majątek ten pochodził ze sprzedaży przez ojca męża, własnego domu za granicą i dokonaniu podziału uzyskanej kwoty między dzieci. Pierwszą transzę pieniędzy przesłał na Pani konto w 2006r., a drugą w 2007r. Pani zdaniem przekazanie przez teścia środków pieniężnych na Pani konto, ale na rzecz syna powinno być traktowane jako przeniesienie mienia i winno korzystać ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.