Sprzedaż prasy (kolportaż) | Interpretacje podatkowe

Sprzedaż prasy (kolportaż) | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to sprzedaż prasy (kolportaż). Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy podatek naliczony związany z nabyciem gadżetów dołączanych do czasopism podlega odliczeniu?
Fragment:
(...) Naczelnik Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie - biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny oraz stan prawnypostanawia uznać stanowisko Strony za prawidłowe. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wydawania i sprzedaży gazet. Do sprzedawanych gazet Spółka dołącza płyty CD, czyli towary, które nie są wykonywane metodami poligraficznymi. Spółka na sprzedaż gazet ma zawarte umowy zarówno z kolporterami jak i z bezpośrednimi odbiorcami. Gazety sprzedawane są w formie sprzedaży detalicznej (np. w kiosku) jak i w formie prenumeraty. Gadżety (głównie płyty CD) są przez Spółkę zamawiane i wytwarzane przez podmioty trzecie. Dołączanie gadżetu ma na celu uatrakcyjnienie gazety i jej wyższą sprzedaż. Zwykle jednostkowy koszt nabycia gadżetu przewyższa różnicę w cenie wersji z gadżetem i bez. Zdarzają się sytuacje, że koszt ten jest niższy od tej różnicy (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy sprzedaż prasy z dodatkiem płyt CD i DVD osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym podlega obowiązkowi rejestracji za pomocą kasy fiskalnej ?
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14b § 5 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach zmienia z urzędu postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego we Włoszczowie z dnia 27.12.2006 r., znak: PPK/443-10/2006 w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego dla Pani Jadwigi R. dotyczącej obowiązku rejestracji za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży prasy z dodatkami płyt CD i DVD osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Wnioskiem z dnia 8 września 2006 r. (data wpływu 11.09.2006 r.) podatniczka zwróciła się do Naczelnika Urzędu Skarbowego we Włoszczowie o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie obowiązku rejestracji za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży prasy z dodatkami płyt CD i DVD osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Przedstawiając stan faktyczny (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.