Sprzedaż prasy | Interpretacje podatkowe

Sprzedaż prasy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to sprzedaż prasy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Pytanie Podatnika dotyczy podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży prasy zagranicznej i związanego z nią kosztu transportu.
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E W odpowiedzi na Państwa wniosek z dn. 10 stycznia 2005 r. (data wpływu do tut. Urzędu 18 stycznia 2005 r.), dotyczący stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie nie wyodrębniania na fakturze kosztów transportu z tytułu dokonywanej sprzedaży prasy, działając w trybie art. 14a § 4 w związku z art. 14a §1 ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa /Dz. U. z 2005r., Nr 8, poz. 60/, Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie p o s t a n a w i a uznać stanowisko Podatnika za prawidłowe U z a s a d n i e n i e Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą m.in. na sprzedaży prasy zagranicznej. Spółka ustala cenę sprzedaży w oparciu o cenę detaliczną wydawnictwa. Cena sprzedaży zawiera koszty transportu do odbiorcy, które nie wpływają jednak bezpośrednio na jej wysokość. W zawieranych przez Spółkę umowach miejscem spełnienia świadczenia jest siedziba odbiorcy. Transport prasy do (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.