Sprzedaż detaliczna | Interpretacje podatkowe

Sprzedaż detaliczna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to sprzedaż detaliczna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W przypadku nieprowadzenia przez podatnika prawidłowo ksiąg podatkowych - ewidencji sprzedaży i określenia podstawy opodatkowania przez organ w drodze szacunku, nie ulega wątpliwości, że nie zostanie ona określona w faktycznej kwocie, lecz może być obliczona w sposób jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Podane przez organ uzasadnienie sposobu określenia podstawy opodatkowania i wskazane okoliczności, które brał przy tym pod uwagę, a wpływające na prawidłowość zastosowanej metody nie pozwalają, w ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego na uznanie, że metoda ta została zastosowana niewłaściwie. Organ podatkowy, bowiem wziął pod uwagę wszystkie dowody zebrane w postępowaniu. Nie sposób także odmówić mu logiki przy ocenie tych dowodów. Podkreślenia także wymaga, że z materiału dowodowego nie wynika, żeby organ dokonywał określenia podstawy opodatkowania w sposób niekorzystny dla strony. Jak słusznie zwrócił uwagę sąd pierwszej instancji dokonując szacunku, organ wyliczenia, stwierdzając, że przyjęcie 14,18 % do kwoty obrotu ze sprzedaży hurtowej zamiast sprzedaży ogółem tj. sumy sprzedaży hurtowej i detalicznej, czyni wynik szacowania korzystnym dla strony.
Fragment:
(...) przez skarżącą. Potwierdzeniem powyższego są także wykazywane obroty ze sprzedaży detalicznej, które kształtowały się następująco: styczeń 3.574,77 zł, luty 2.540,98 zł, marzec 4.254,10 zł, kwiecień 8.147,54 zł, maj 6.286,89 zł (w kwotach netto). Ponadto z powodu braku jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej prowadzonej działalności, w tym umów najmu, dokumentów kadrowych organ podatkowy nie był w stanie wykazać faktycznej ilości punktów, w których była prowadzona sprzedaż detaliczna. Organ podatkowy udowodnił tylko, iż w trzech punktach na pewno była ona prowadzona. Z uwagi na rodzaj prowadzonej działalności (punkty sprzedaży detalicznej znajdowały się na terenie całego kraju), nie sposób było ustalić faktycznej ilości punktów sprzedaży detalicznej. W świetle powyższego zarzut sądu o nieuwzględnieniu ilości punków sprzedaży przy przyjętej metodzie szacowania, zdaniem organu wnoszącego skargę, jest nietrafny, albowiem z uwagi na (...)
2011
1
sie

Istota:
Jaką stawką (podatek ryczałtowy) opodatkowana będzie działalność związana z detaliczną sprzedażą skuterów, quadów, motocykli i akcesoriów z tym związanych?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2008 r. (data wpływu 03 marca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - jest nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 03 marca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia stawki ryczałtu od (...)
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.