Sprzedaż części zamiennych do pojazdów mechanicznych | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to sprzedaż części zamiennych do pojazdów mechanicznych. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Czy sprzedaż części do ciągników rolniczych, kombajnów, maszyn rolniczych i leśnych posiadających silnik wyłącza ją spod opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym oraz prosi o interpretację przepisu art. 8 ust. 1 pkt 3 lit.f ustawy z dnia 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

Fragment:

(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 1 oraz §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 roku, Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w odpowiedzi na wniosek Pani ..., zamieszkałej ... z dnia 30.01.2007 roku (wpływ 02.02.2007 roku) w sprawie udzielenia interpretacji podatkowej w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żninie postanawia uznać za prawidłowe stanowisko Wnioskodawcy Pani ... zamieszkałej ... w zakresie i sposobie zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych UZASADNIENIE Pismem z dnia 30.01.2006 roku Podatniczka zwróciła się do tutejszego organu podatkowego z wnioskiem o pisemną interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Pani ... prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży (...)