Sprowadzenie towarów | Interpretacje podatkowe

Sprowadzenie towarów | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to sprowadzenie towarów. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży towarów sprowadzonych z Tajwanu do składu celnego, bezpośrednio sprzedawanych kontrahentom mającym siedzibę na terytorium Unii Europejskiej oraz kontrahentom spoza Unii Europejskiej. Wątpliwości Strony budzi możliwość odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonaniem wymienionych czynności.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 28.02.2005r., (uzupełnione o stan faktyczny 11.03.2005 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży towarów ze składu celnego, Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa - Ursynów postanawiauznać stanowisko zawarte we wniosku za prawidłowe. UZASADNIENIE Ze stanu faktycznego przedstawionego w przedmiotowym piśmie wynika, iż Strona sprowadza z Tajwanu do składu celnego towary, które potem są bezpośrednio sprzedawane kontrahentom mającym siedzibę na terytorium Unii Europejskiej oraz kontrahentom spoza Unii Europejskiej. Wątpliwości Strony budzi możliwość odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonaniem wymienionych czynności. W myśl art 86 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy rozliczając uzyskany z tej sprzedaży dochód w rocznym zeznaniu podatkowym nie poniesie dodatkowych sankcji karno-pieniężnych ze strony Urzędu Skarbowego.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE NACZELNIK URZĘDU SKARBOWEGO W GRUDZIĄDZU działając na podstawie: art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku Pana z dnia 28 lutego 2005r. (wpływ do Urzędu Skarbowego w Grudziądzu w dniu 28 lutego 2005r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji w zakresie przepisów prawa podatkowego p o s t a n a w i a u z n a ć za niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego stanowisko Pana wyrażone w piśmie z dnia 28 lutego 2005r. UZASADNIENIE Stan faktyczny sprawy: Podatnik jest zatrudniony na umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Od otrzymywanego wynagrodzenia opłaca składki ZUS i podatek dochodowy od osób fizycznych. Zamierza dorywczo nabywać motocykle w krajach U.E. w celu odsprzedaży ich w Polsce w okresie krótszym niż pół roku. Pytanie Czy rozliczając uzyskany z tej sprzedaży dochód w rocznym zeznaniu podatkowym nie poniesie dodatkowych sankcji (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.