Spółka pracownicza | Interpretacje podatkowe

Spółka pracownicza | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to spółka pracownicza. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy nowemu podmiotowi jakim jest powstała spółka pracownicza, która przejmie przedsiębiorstwo do odpłatnego korzystania zostanie nadany nowy numer NIP?
Czy w przypadku konieczności wymiany kas fiskalnych, bedzie przysługiwała nowemu podmiotowi gospodarczemu ulga z tytułu zakupu kas fiskalnych?
Fragment:
(...) przez oddanie przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania na podstawie umowy prawa cywilnego zawartej pomiędzy dwoma podmiotami, z których jednym będzie nowo powstała spółka pracownicza. Nie dojdzie więc w Państwa przypadku do przekształcenia przedsiębiorstwa Państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a więc podmiotu w którym wszystkie akcje lub udziały będą należały do Skarbu Państwa. Mając powyższe na uwadze, nie dojdzie do sukcesji numeru NIP, a spółka pracownicza przejmująca przedsiębiorstwo X do odpłatnego korzystania otrzyma decyzję w sprawie nadania numeru identyfikacji podatkowej po złożeniu zgłoszenia identyfikacyjnego NIP-2 wraz z załącznikami, o których mowa w art. 5 ust. 4 a i 4 b lub art. 5 a cyt. ustawy o NIP. W rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, przekształcone przedsiębiorstwo będzie nowym podmiotem, rozpoczynającym wykonywanie czynności opodatkowanych. Zgodnie z §5 pkt2 rozporządzenia z dnia 23 (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.