Śmierć strony | Interpretacje podatkowe

Śmierć strony | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to śmierć strony. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Spółka zwraca się z zapytaniem czy może klientowi zwrócić podatek VAT, a jeśli tak, to jakie warunki muszą być spełnione aby jej postępowanie było prawidłowe w myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.Zdaniem Spółki ponieważ opisana sprzedaż spełnia wymogi sprzedaży eksportowej: towar został wywieziony poza granice RP a Spółka jest eksporterem tego towaru, co potwierdza dokument SAD – sprzedaż ta powinna zostać opodatkowana stawką VAT 0%.
Fragment:
(...) Stan faktyczny Klient będący zagraniczną osobą fizyczną zakupił od Zapytującej Spółki towar, na co otrzymał fakturę ze stawką podatku VAT 22%. Zgodnie z dokumentem odprawy celnej - gdzie w pozycji „eksporter” widnieje Zapytująca Spółka – Spółka ta wyeksportowała przedmiotowy towar, przy czym odprawy na granicy w imieniu Spółki dokonała agencja celna działająca na jej rzecz. Przy dokonywaniu powyższej czynności uczestniczył klient, który po kilku dniach zwrócił się do Spółki z prośbą o zwrot podatku VAT naliczonego w fakturze zakupu. Ocena prawna stanu faktycznego Przez eksport towarów rozumie się potwierdzony przez graniczny urząd celny wywóz towarów z polskiego obszaru celnego – art. 4 pkt 4 ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) zwanej dalej ustawą. Przepisy art. 18 ust. 4-7 ustawy stanowią, że obniżoną do wysokości 0% stawkę podatku w eksporcie (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.