Służba | Interpretacje podatkowe

Służba | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to służba. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wypłata (oprócz świadczenia głównego) dodatku za pracę w godzinach nocnych oraz premii przysługujących poborowemu na podstawie przepisów Kodeksu Pracy rodzi obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych.
Fragment:
(...) Działając w trybie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 23 stycznia 2004 roku (wpływ do Urzędu 26 stycznia 2004 roku) nr GB 0724- VI/3/AT/04, uzupełnione pismem z dnia 13 lutego 2004 roku w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania prawa podatkowego, wyjaśnia się co następuje: Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, iż poborowemu odbywającemu służbę zastępczą przysługuje świadczenie w wysokości 640,00 zł. Świadczenie to zgodnie z art. 21 ust.1 pkt 15 b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zwolnione z podatku dochodowego. W związku z powyższym w złożonym piśmie zawarto pytanie następującej treści: - czy wypłata (oprócz świadczenia głównego) dodatku za pracę w godzinach nocnych oraz premii przysługujących poborowemu na podstawie przepisów Kodeksu Pracy rodzi obowiązek naliczenia i odprowadzenia (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Służba
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.