Skuteczność doręczenia | Interpretacje podatkowe

Skuteczność doręczenia | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to skuteczność doręczenia. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Kogo należy rozumieć pod pojęciem "podatnik VAT czynny"i kiedy następuje skuteczne zawiadomienie?
Fragment:
(...) Spółka zamierza skorzystać z art.89a ustawy o podatku od towarów i usług i skorygować podatek należny z tytułu wykonanej i niezapłaconej usługi, która miała miejsce w lutym i marcu 2003r. Kontrahentem (dłużnikiem) jest spółka z o.o., w stosunku do której została bezskutecznie przeprowadzona egzekucja komornicza. Obecnie Spółka nie posiada informacji czy dłużnik jest nadal zarejestrowany jako podatnik VAT oraz nie zna aktualnej faktycznej siedziby dłużnika a wszelka korespondencja kierowana do dłużnika listami poleconymi cofa się z adnotacją "dłużnik się wyprowadził". Podatnik we wniosku z dnia 17.06.2005r. zwraca się o wyjaśnienie pojęcia "czynny podatnik VAT" w świetle art.89a ust.2.1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz w jaki sposób dokonywać skutecznie zawiadomienia o którym mowa w art.89a pkt 2.6 tej ustawy. Zdaniem Spółki "podatnik VAT czynny" to taki, który nie wyrejestrował się z ewidencji prowadzonej dla potrzeb podatku VAT (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.