Skrzynka pocztowa | Interpretacje podatkowe

Skrzynka pocztowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to skrzynka pocztowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Stawka podatku dla usług naprawy skrzynek pocztowych oraz ich wymiany na nowe.
Fragment:
W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca wykonał naprawę skrzynek pocztowych, polegającą na wymianie drzwiczek i zamków do skrzynek pocztowych oraz wymianę całkowicie zniszczonych skrzynek pocztowych na nowe. Wszystkie skrzynki pocztowe znajdują się na klatkach schodowych bloków mieszkalnych. W uzupełnieniu do wniosku z dnia 17 września 2013 r. Wnioskodawca poinformował, że wykonywane usługi naprawy skrzynek pocztowych oraz wymiany na całkowicie nowe skrzynki, w zależności od potrzeb zamawiającego, polegają na wymianie uszkodzonych i zniszczonych zamków w skrzynkach pocztowych poprzez naprostowanie elementów metalowych skrzynki i montaż nowego zamka lub wymianie całych drzwiczek z zamkami, prace konserwacyjne, w ramach § 7 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 247 ze zm.). Są to roboty mające na celu utrzymanie sprawności technicznej elementów budynku lub jego części. Skrzynki pocztowe nie są montowane poza bryłą budynku, tym samym nie są elementem wolnostojącym lecz ściśle związanym z budynkiem mieszkalnym miejscem montażu skrzynek pocztowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego jest zawsze ściana, czyli trwały element obiektu mieszkaniowego.
2013
20
lis

Istota:
Stawki podatku na dostawę wraz z montażem skrzynek pocztowych.
Fragment:
UZASADNIENIE W dniu 22 września 2008 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na dostawę wraz z montażem skrzynek pocztowych. W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe . Spółdzielnia zamierza wykonywać usługi montażu i dostawy wykonanych przez siebie skrzynek pocztowych. Wskazane usługi będą wykonywane na podstawie zawartych ze spółdzielniami mieszkaniowymi umów w budynkach mieszkalnych - sklasyfikowanych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 11. Ustalona cena usługi będzie obejmować wykonanie skrzynek pocztowych wraz z montażem w budynkach spółdzielni mieszkaniowych. Ponadto Spółdzielnia wskazuje, że usługa montażu dotycząca instalacji skrzynek pocztowych mieści się w grupowaniu 45.42.12 „Roboty instalacyjne pozostałych metalowych elementów stolarki budowlanej” i będzie wykonywana dla lokali mieszkalnych. W związku z powyższym zadano następujące pytanie . Jaką zastosować stawkę podatku przy wykonaniu i instalacji skrzynek pocztowych w budynkach mieszkalnych należących do spółdzielni mieszkaniowej oraz dla osób indywidualnych... Zdaniem Wnioskodawcy właściwa stawka podatku dla usługi dostawy oraz montażu skrzynek pocztowych w budynkach wielomieszkaniowych - sklasyfikowanych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w dziale 11 - wynosi 7%.
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.