Składowanie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to składowanie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2012
22
cze

Istota:

Czy Wnioskodawca może zaliczyć poniesione koszty monitoringu zamkniętego składowiska do kosztów uzyskania przychodów ?

Fragment:

(...) wynika z faktu, iż Zakład w związku z zamknięciem składowiska nie uzyskuje przychodów. W związku z powyższym zadano następujące pytanie. Czy Wnioskodawca może zaliczyć poniesione koszty monitoringu zamkniętego składowiska do kosztów uzyskania przychodów ... Zdaniem Wnioskodawcy, poniesione koszty nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ z tytułu ich poniesienia Spółka nie uzyskuje przychodów, gdyż zamknięcie składowiska uniemożliwia składowanie tam odpadów i pobieranie z tego tytułu opłat. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za nieprawidłowe. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t .j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła (...)

2011
1
sty

Istota:

Stawka podatku VAT dla usług składowania zbóż

Fragment:

(...) . Spółka informuje w piśmie, że otrzymuje faktury dotyczące składowania zbóż z oddziałów Agencji Rynku Rolnego z różnymi stawkami VAT tj. 22% lub zwolnione z VAT, a usługi składowania są dalej przez Spółkę refakturowane. Wg Spółki usługa o numerze PKWiU nr 63.12.13 jest zwolniona z VAT. Organ podatkowy wyjaśnia sprawę obowiązywania przepisów dotyczących opodatkowania usług związanych ze skupem i składowaniem zbóż: 1993 -1995 r. - usługi związane ze skupem i składowaniem zbóż sklasyfikowane wg KWiU 43902 mieściły się w załączniku nr 2 do ustawy VAT jako usługi w zakresie rolnictwa 40-43 (zwolnione z VAT) 1996-1997 r. - usługi wyłącznie związane z przechowywaniem ziarna zbóż sklasyfikowane wg KWiU 63.12.13, zawarte w załączniku nr 2 do ustawy VAT (zwolnione z VAT) 1998 r. - usługi wyłącznie związane z przechowywaniem ziarna zbóż sklasyfikowane wg KWiU 63.12.13, zawarte w załączniku nr 2 do ustawy VAT (zwolnione z VAT) (...)