Sektorowy Program Operacyjny | Interpretacje podatkowe

Sektorowy Program Operacyjny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Sektorowy Program Operacyjny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy od wynagrodzenia personelu zaangażowanego w projekcie na podstawie umowy cywilnoprawnej - umowy o dzieło, który jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą, powinien być pobierany podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-4)?
Fragment:
W ramach standardu, Spółka przekazuje także przedsiębiorcy niezbędne narzędzia (arkusze kalkulacyjne) do sporządzania wymaganych prawem ochrony środowiska ewidencji i deklaracji a także sporządza raporty z testowanej usługi. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej konsultant także sporządza ewidencje i deklaracje środowiskowe, jednak nie uczy przedsiębiorców samodzielnego sporządzania takiej dokumentacji oraz nie przekazuje niezbędnych narzędzi oraz nie sporządza raportów z testowanej usługi. W związku z tym Wnioskodawca uważa, że przedmiotem wykonywanej przez konsultanta usługi jest przetestowanie standardu jej świadczenia, a takiego zakresu czynności konsultant nie ma w zakresie prowadzonej działalności. W związku z tym Spółka zobowiązana jest do pobrania zaliczki na podatek od przychodów z samodzielnej działalności (art. 13 pkt 8). W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe. Na wstępie tut. organ zauważa, iż przedstawiając własne stanowisko w sprawie oceny prawnej zaistniałego stanu faktycznego Wnioskodawca powołał się na nieistniejący art. 41 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednakże mając na uwadze kontekst przedstawionych informacji Organ podatkowy przyjął, iż Wnioskodawca miał na uwadze treść art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j.
2012
31
paź
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.