Schronisko dla zwierząt | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to schronisko dla zwierząt. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
sty

Istota:

Prowadzę schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jaką stawką podatku VAT opodatkowane będą wykonywane w ramach prowadzonej działalności czynności: wyłapywanie bezdomnych zwierząt, ich transport oraz przyjęcie do schroniska oraz zapewnienie im opieki?. Jak udokumentować oraz jaką stawką podatku VAT opodatkować wartość otrzymywanych wynagrodzeń za oddawane zwierzęta (symboliczna złotówka, darowizna karmy, misek itp...)?.Czy powyższe czynności podlegają obowiązkowi ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej?.

Fragment:

(...) nie są towarem (art. 2 pkt 6 ustawy). W związku z powyższym, otrzymana bezinteresowna, nieekwiwalentna pomoc (pieniężna lub w naturze ) od ludności lub od firm prowadzących działalność gospodarczą, nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.Firmy prowadzące działalność gospodarczą, będące podatnikami VAT, dokonujące darowizny towarów na rzecz schroniska dla zwierząt wystawiają faktury wewnętrzne (art. 106 ust. 7 ustawy o podatku VAT). - Wynagrodzenie otrzymane przez schronisko dla zwierząt za przekazane zwierzęta, nawet symboliczne, stanowi obrót, zgodnie z art. 29 ust. 1 i ust. 3 ustawy, jako kwota należna z tytułu dostawy towaru. Stawka podatku dla zwierząt żywych pozostałych wynosi 22%, co wynika pośrednio z załącznika nr 3 i nr 6 do ustawy o VAT. - Zgodnie z § 2 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U.Nr 234, poz. 1971 z 2002 r.) zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 (...)