Rzetelność ewidencji | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to rzetelność ewidencji. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lut

Istota:

Czy prowadzenie ewidencji księgowej i podatkowej za pomocą oprogramowania o cechach opisanych powyżej nie naruszy obowiązujących przepisów podatkowych oraz nie narazi Spółki na ewentualny zarzut nierzetelności ksiąg w postępowaniu podatkowym?

Fragment:

(...) Stan faktyczny Spółka z o.o. z/s w Polsce zamierza wdrożyć nowy system finansowo-księgowy służący prowadzeniu ksiąg rachunkowych i podatkowych. Oprogramowanie do tego sytemu występuje w wersji angielskiej z możliwością dokonywania zapisów (księgowań) oraz emitowania wydruków w języku polskim. Również dokumentacja opisowa systemu może zostać przygotowana w języku polskim. Nie jest jednak możliwe dokonanie pełnego przetworzenia oprogramowania na wersję polską. Przy obsłudze programu na poziomie użytkownika postać wyświetlania opisów, nazw poszczególnych okien z menu, komendy poleceń, nazw nagłówków okien, opcji pasków narzędziowych, itp. pozostaje w języku angielskim. Elementy te są niedostępne do modyfikacji przez użytkowników programu, natomiast zmiana tych elementów (tłumaczenie na język polski) możliwe jest tylko przez twórców programu i wymagałaby jego gruntownego przebudowania. Ocena prawna stanu faktycznego Zgodnie z art. 9 ust. (...)