Rzetelność ewidencji | Interpretacje podatkowe

Rzetelność ewidencji | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to rzetelność ewidencji. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy prowadzenie ewidencji księgowej i podatkowej za pomocą oprogramowania o cechach opisanych powyżej nie naruszy obowiązujących przepisów podatkowych oraz nie narazi Spółki na ewentualny zarzut nierzetelności ksiąg w postępowaniu podatkowym?
Fragment:
(...) Stan faktyczny Spółka z o.o. z/s w Polsce zamierza wdrożyć nowy system finansowo-księgowy służący prowadzeniu ksiąg rachunkowych i podatkowych. Oprogramowanie do tego sytemu występuje w wersji angielskiej z możliwością dokonywania zapisów (księgowań) oraz emitowania wydruków w języku polskim. Również dokumentacja opisowa systemu może zostać przygotowana w języku polskim. Nie jest jednak możliwe dokonanie pełnego przetworzenia oprogramowania na wersję polską. Przy obsłudze programu na poziomie użytkownika postać wyświetlania opisów, nazw poszczególnych okien z menu, komendy poleceń, nazw nagłówków okien, opcji pasków narzędziowych, itp. pozostaje w języku angielskim. Elementy te są niedostępne do modyfikacji przez użytkowników programu, natomiast zmiana tych elementów (tłumaczenie na język polski) możliwe jest tylko przez twórców programu i wymagałaby jego gruntownego przebudowania. Ocena prawna stanu faktycznego Zgodnie z art. 9 ust. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.