Roboty w toku | Interpretacje podatkowe

Roboty w toku | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to roboty w toku. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy podstawą do niezaliczania niezafakturowanych usług budowlanych w toku do ustalenia podstawy opodatkowania jest art. 14 ust. 1c, czy też inny przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14 maja 2010 r. (data wpływu 17 maja 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu uzyskania przychodu w działalności developerskiej - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 17 maja 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu uzyskania przychodu w (...)
2011
1
wrz

Istota:
Czy w inwentaryzacji na dzień 31 grudnia 2008 roku należało wykazać roboty w toku?
Fragment:
(...) roku podatkowego. W dotychczasowej praktyce Wnioskodawca w ww. spisie wykazywał zarówno zapasy towarów handlowych i materiałów, jak i produkcję w toku. Po zapoznaniu się z wyrokiem NSA z dnia 24 kwietnia 2008 roku, sygnatura akt II FSK 376/07 Wnioskodawca uznał, iż stan faktyczny przedstawiony w powyższym wyroku jest tożsamy z jego sytuacją faktyczną. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy w inwentaryzacji na dzień 31 grudnia 2008 roku należało wykazać roboty w toku... Zdaniem Wnioskodawcy w inwentaryzacji należało uwzględnić wyłącznie wartość materiałów bezpośrednio zużytych do produkcji nie zakończonej, tj. wartość materiałów, półwyrobów i wyrobów gotowych. Nie należy natomiast uwzględniać w remanencie wartości różnego rodzaju usług oraz kosztów pracowniczych, nie wymienionych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, w powiązaniu z art. 24a ust. 7 cytowanej ustawy. W świetle obowiązującego stanu (...)
2011
1
lip

Istota:
Czy na koniec roku 2007, w zeznaniu podatkowym wpłaty zaliczkowe na mieszkania, które nie są jeszcze oddane do użytkowania spowodują zaliczenie w koszty wytworzenia materiałów bezpośrednich zużytych do produkcji nie zakończonej?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2007 r. (data wpływu 02 listopada 2007 r.) uzupełnione pismem z dnia 14 stycznia 2008 r. (data wpływu 25 stycznia 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę budynku wielorodzinnego z mieszkaniami na sprzedaż lub wynajem - jest nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 02 listopada 2007 r. został złożony ww. (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.