Rekompensowanie strat | Interpretacje podatkowe

Rekompensowanie strat | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to rekompensowanie strat. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zapytanie Pana dotyczy postępowania w sprawie odliczania straty działalności gospodarczej za lata ubiegłe przy wyborze opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art.14 a i art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.- Ordynacja podatkowa / Dz. U. z 2005r Nr 8 poz.60 z późn. zm./ stanowisko dotyczące zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w sprawie przedstawionej we wniosku z dnia21.04.2006r. (data wpływu 25.04.2006r) uznaję za prawidłowe. UZASADNIENIE Zapytanie Pana dotyczy postępowania w sprawie odliczania straty działalności gospodarczej za lata ubiegłe przy wyborze opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Zdaniem strony:Firma,, X w latach ubiegłych prowadziła działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych. Za lata 2000-2003 wykazała stratę, która może być odliczana do końca 2007r. Od 2006r jest Pan opodatkowany w formie ryczałtu ewidencjonowanego i płaci zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów.Zgodnie z art. 11 ust.1 ustawy z dnia 20 listopada 1998r o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów przychodów osiąganych przez osoby (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.