Reforma rolna | Interpretacje podatkowe

Reforma rolna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to reforma rolna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości.
Fragment:
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że nieruchomość ziemska Kosemin została przejęta na cele reformy rolnej. Wywłaszczona została na podstawie dekretu PKWN o reformie rolnej z dnia 6 września 1944 r. Właścicielem nieruchomości był Jan Tadeusz T., dziadek męża Wnioskodawczyni i dziadek Wnioskodawczyni. Wnioskodawczyni jest spadkobierczynią pierwotnego właściciela, któremu odebrano nieruchomość w czasie reformy rolnej. Data śmierci Jana Tadeusza T. (właściciela) - 11 czerwca 1974 r. Data śmierci Jana Stefana T. (syna właściciela) - 30 kwietnia 2008 r. Właściciel Jan Tadeusz T. w związku małżeńskim miał troje dzieci, córkę Bronisławę z męża N., córkę Sabinę z męża B. i Jana Stefana T. Jan Stefan T. w związku małżeńskim miał, córkę Krystynę A. i syna Ryszarda T., którego Wnioskodawczyni jest żoną. Jan Stefan T. po swoim ojcu Janie Tadeuszu T. przeprowadził postępowanie spadkowe w sądzie w dniu 29 maja 1992 r., gdzie jest spadkobiercą majątku K. w 1/3 części, córka Bronisława 1/3 części i 1/3 części syn Seweryn Bożym po zmarłej matce Sabinie B. Jan Stefan T. sporządził testament w 2005 r. na 1/3 część swojego majątku i 30 kwietnia 2008 r. zmarł i zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe w dniu 11 lipca 2008 r. w Sądzie Rejonowym po Janie Stefanie T., gdzie nabyli spadek jego dzieci, jak wyżej, tj. syn Ryszard Szczepan T. w części 1/4, synowa Jadwiga Urszula T. w części 1/4, córka Krystyna A. w części 1/2.
2014
1
paź
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.