Rabaty premiowe | Interpretacje podatkowe

Rabaty premiowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to rabaty premiowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Podatnik zamierza podjąć akcje promocyjne mające na celu zintensyfikowanie swojej sprzedaży. Jedna z akcji miałaby następującą formułę: każdy podmiot - kontrahent, który dokona zakupu danego produktu w określonej ilości będzie mógł dokonać zakupu kolejnej sztuki tego produktu za cenę 1 grosza, bowiem na ten produkt kontrahent otrzymuje rabat wartościowy w takiej wysokości, że cena po rabacie wynosi 1 grosz. Faktura VAT dokumentująca przedmiotową transakcję zawiera zatem dwie pozycje transakcyjne, gdzie w poz. Nr 1 występują towary (w określonej w promocji ilości) w cenie netto x, a w poz. Nr 2 towar w cenie netto x minus 99,9% rabatu.
Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy akcja promocyjna rodzi skutek podatkowy w podatku od towarów i usług polegający na uznaniu transakcji sprzedaży za 1 grosz jako transakcji częściowo odpłatnej, a tym samym powodującej obowiązek opodatkowania podatkiem VAT pozostałej części ceny tj. 99% wartości netto towaru przed rabatem.
Zdaniem Podatnika przedmiotowa transakcja nie jest transakcją sprzedaży częściowo odpłatną, nie rodzi zatem skutków podatkowych powodujących obowiązek opodatkowania podatkiem od towarów i usług pozostałej części ceny tj. 99,9% wartości netto towaru przed rabatem.
Fragment:
(...) Podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług jest obrót, co wynika z treści art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Obrotem jest kwota należna z tytułu sprzedaży, pomniejszona o kwotę należnego podatku. Kwota należna obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy. Obrotem jest także otrzymana dotacja, subwencja i inna dopłata o podobnym charakterze związana z dostawą lub świadczeniem usług. Zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy obrót zmniejsza się o kwoty udokumentowanych, prawnie dopuszczalnych i obowiązujących rabatów (bonifikat, opustów, uznanych reklamacji i skont) i o wartość zwróconych towarów, zwróconych kwot nienależnych w rozumieniu przepisów o cenach oraz zwróconych kwot dotacji, subwencji i innych dopłat o podobnym charakterze, a także kwot wynikających z dokonanych korekt faktur. Udokumentowany, prawnie dopuszczalny rabat zmniejsza obrót, który jest podstawą (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.