Przesunięcie towarów | Interpretacje podatkowe

Przesunięcie towarów | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to przesunięcie towarów. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Opodatkowanie i dokumentowanie przesunięcia towarów z działalności produkcyjnej do działalności rolniczej prowadzonych przez tą samą osobę fizyczną, czynnego podatnika podatku VAT
Fragment:
(...) tj. z Fermy Drobiu i Centrum Drobiarskiego. Cała działalność tj. Ferma Drobiu i Centrum Drobiarskie prowadzone są pod tym samym numerem NIP i tym samym numerem REGON. W związku z powyższym zadano następujące pytanie w zakresie podatku od towarów i usług. Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług, sprzedaż paszy z „Centrum” na „Fermę” jest dostawą i świadczeniem usług w rozumieniu art. 7 i art. 8 ustawy, czy też jest to przesunięcie towarów pomiędzy zakładami tego samego podatnika i w związku z tym operacja ta nie powinna być ewidencjonowana w rejestrach VAT sprzedaży i zakupu... W świetle przedstawionego powyżej stanu faktycznego, sprzedaż (przekazywanie) paszy z „Centrum” na „Fermę” nie jest sensu stricte sprzedażą, a przesunięciem towarów pomiędzy zakładami tego samego płatnika. Nie można w związku z tym uznawać tej operacji za dostawę towarów i usług. Z tego względu na dokonywanie (...)
2011
1
sie

Istota:
Czy Spółka w przedstawionym stanie faktycznym poprawnie postępuje?
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14a § 4 w zw. z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r., nr 8, poz 60 ze zm.) Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, w związku z wnioskiem z dnia 16.08.2005 r. (wpływ do tut. Urzędu 22.08.2005 r.), uzupełnionym pismem z dnia 01.09.2005, w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego postanawia uznać stanowisko Podatnika za nieprawidłowe. UZASADNIENIE Stan faktyczny został opisany we wniosku w następujący sposób: podstawową działalnością Spółki jest sprzedaż samochodów. W celu realizacji swojej działalności Spółka dokonuje zakupów samochodów m.in. z innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Ponieważ nabywane samochody są dla niej towarem, należny podatek VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu naliczany jest w oparciu o wystawianą przez Spółkę łączną (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.