Przerób | Interpretacje podatkowe

Przerób | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to przerób. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w stosunku do dostaw dokonywanych na terenie naszego kraju na rzecz kontrahenta niemieckiego, który korzysta z usług obróbki mięsa dokonywanych przez podmiot polski można zastosować stawkę 0% oraz czy dokumentem wystarczającym dla potwierdzenia wywozu po przerobie może być oświadczenie firmy-córki wykonującej przerób na podstawie zawartego porozumienia kooperacyjnego
Fragment:
(...) były w ten sposób, że faktury rozliczane były w całości przelewem bankowym, bądź gotówką w kasie. W związku z powyższym zadano następujące pytania: Czy w stosunku do dostaw dokonywanych na terenie naszego kraju na rzecz kontrahenta niemieckiego, który korzysta z usług obróbki mięsa dokonywanych przez podmiot polski można zastosować stawkę 0% oraz czy dokumentem wystarczającym dla potwierdzenia wywozu po przerobie może być oświadczenie firmy-córki wykonującej przerób na podstawie zawartego porozumienia kooperacyjnego... Zdaniem Wnioskodawcy w stosunku do dostaw dokonanych na terenie kraju na rzecz kontrahenta niemieckiego, który korzysta z usług firmy-córki w zakresie „przerobu mięsa” można zastosować stawkę 0% - zgodnie z § 7a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.). Według Wnioskodawcy otrzymane oświadczenie firmy-córki spełnia wymóg warunków określonych w ust. 2 pkt 5 ww. (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy dokonywana sprzedaż pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego produktów roślinnych ( ogórki i kapusta ) przerobionych sposobem przemysłowym ( przerób polega na kiszeniu, paczkowaniu w woreczki foliowe i zamykaniu próżniowym przy użyciu maszyny próżniowej ) jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w myśl art.21 ust.1 pkt 71 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Fragment:
(...) w stanie nieprzetworzonym ( naturalnym) z własnych upraw albo hodowli lub chowu, w tym również produkcja materiału siewnego, szkółkarskiego, warzywnicza i sadownicza, hodowla zwierząt itp. Zgodnie z art.21 ust.1 pkt 71 cytowanej wyżej ustawy ,wolne od podatku dochodowego są przychody ze sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy lub hodowli nie stanowiących działów specjalnych produkcji rolnej, przerobionych sposobem przemysłowym, jeżeli przerób polega na kiszeniu produktów roślinnych lub przetwórstwie mleka albo na uboju zwierząt i obróbce poubojowej tych zwierząt , w tym również na rozbiorze, podziale i klasyfikacji mięsa. Działania polegające na poddaniu produktów suszeniu, czy kiszeniu, jeżeli produkty te pozostaną nadal w stanie nieprzetworzonym ( naturalnym) nie wykraczają poza zakres działalności rolniczej, o której mowa w ustawie o podatku dochodowym. Stwierdzić należy także, iż z punktu widzenia (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Przerób
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.