Przekazanie rzeczy | Interpretacje podatkowe

Przekazanie rzeczy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to przekazanie rzeczy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W 2001 roku zakupiłem samochód ciężarowy, który wykorzystywany był w prowadzonej działalności gospodarczej. Obecnie zamierzam, zgodnie ze stosownymi przepisami, zmienić przeznaczenie tego samochodu z "ciężarowy" na "osobowy" oraz przenieść własność na siebie. W związku z powyższym moje pytanie dotyczy sposobu opodatkowania tej zamiany. W mojej opinii, zmiana przeznaczenia samochodu wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej na własne potrzeby podatnika, winna być opodatkowana jak sprzedaż samochodu osobie trzeciej.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście, działając na podstawie art. 216 oraz art. 14a § 1-5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm. ) w związku z Pana wnioskiem w sprawie interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego postanawia nie potwierdzić stanowiska zawartego we wniosku. UZASADNIENIE Z przedstawionego przez Pana we wniosku o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego wynika, iż w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystywał Pan zakupiony w 2001 r. samochód, który został wprowadzony do wykazu środków trwałych. W chwili obecnej zamierza Pan, zgodnie ze stosownymi przepisami, zmienić przeznaczenie samochodu z „ciężarowego” na „osobowy”. Rozważa Pan przeniesienie własności przedmiotowego samochodu na siebie.Pana zdaniem zmiana przeznaczenia samochodu wykorzystywanego jako (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.