Premia prywatyzacyjna | Interpretacje podatkowe

Premia prywatyzacyjna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to premia prywatyzacyjna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Opodatkowanie premii prywatyzacyjnej
Fragment:
(...) o którym mowa w art. 12 u.p.d.o.f (przychody ze stosunku pracy) (…). Stwierdził jednocześnie, iż wypłacone pracownikom sprywatyzowanych spółek świadczenia - zagwarantowane treścią art. 5 ust. 1 i 1a Pakietu Socjalnego, stanowią przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 20 ust. 1 u.p.d.o.f. i związku z tym nie podlegają one opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, lecz opodatkowaniu podatkiem dochodowym.” Ad. 2) Zdaniem Spółki, w przypadku uznania, że Premia Prywatyzacyjna wypłacana przez Spółkę na rzecz Beneficjentów, będzie stanowić dla Beneficjentów przychód „z innych źródeł” (zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Spółka nie będzie zobowiązana z tytułu tej wypłaty do sporządzenia imiennych informacji o wysokości dochodu (na formularzu PIT-8C) oraz przesłania ich Beneficjentom i właściwym dla nich urzędom skarbowym, zgodnie z artykułem 42a ww. ustawy. W myśl art. 42a ww. ustawy (...)
2011
1
sie
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.