Prefiks Numeru Identyfikacji Podatkowej | Interpretacje podatkowe

Prefiks Numeru Identyfikacji Podatkowej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to prefiks Numeru Identyfikacji Podatkowej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy umieszczenie na fakturze krajowej numeru identyfikacji podatkowej z prefiksem PL przez sprzedawcę będącego zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, nie pozbawia nabywcy prawa do odliczenia podatku naliczonego z tak wystawionej faktury?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 30.09.2005 r. (data wpływu do tut. Organu Podatkowego 05.10.2005 r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe. UZASADNIENIE Stan faktyczny: Z treści złożonego wniosku wynika, że jako nabywca w kraju towarów i usług otrzymuje Pan od czynnych zarejestrowanych podatników VAT faktury VAT na których ujęty jest numer identyfikacji podatkowej z prefiksem PL. Zdaniem Pana, umieszczenie na fakturze krajowej numeru identyfikacji podatkowej z prefiksem PL przez sprzedawcę będącego zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, nie pozbawia nabywcy prawa do odliczenia podatku naliczonego z tak (...)
2011
1
maj

Istota:
Jakim regułami powinna się posługiwać firma transportowa świadcząca usługi wewnątrzwspólnotowego transportu towarów w odniesieniu do zamieszczania na fakturach numerów NIP bądź NIP UE?
Fragment:
(...) Numery identyfikacji podatkowej poprzedzone kodem PL i kodami innych państw członkowskich stosuje się w transakcjach przeprowadzanych z podatnikami podatku od wartości dodanej z krajów członkowskich Wspólnoty Europejskiej. Jest to związane ze specyfiką zasad dotyczących ustalania miejsca opodatkowania usług. Zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 2 z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz.535) w przypadku świadczenia usług transportowych miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie odbywa się transport, z uwzględnieniem pokonanych odległości, z zastrzeżeniem art. 28. Zgodnie z treścią art. 28 ust. 1 ustawy w przypadku transportu towarów, którego rozpoczęcie i zakończenie ma miejsce odpowiednio na terytorium dwóch różnych państw członkowskich (zwanego dalej wewnątrzwspólnotową usługą transportu towarów), miejscem świadczenia usługi jest miejsce gdzie transport się rozpoczyna, z zastrzeżeniem ust. 3. Przepis ust. 3 ww. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.