Prawo celne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to prawo celne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lip

Istota:

Termin obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z dokumentu celnego, który pierwotnie otrzymuje agent celny.

Fragment:

(...) być każda osoba, o której mowa w art. 4 pkt 1 Wspólnotowego Kodeksu Celnego. Przedstawicielem może być, w szczególności, agencja celna, spedytor, przewoźnik. Zgodnie zaś z art. 76 tej ustawy, czynności dokonane przez przedstawiciela w granicach upoważnienia pociągają za sobą skutki bezpośrednio dla osoby, która go ustanowiła. Przedstawiciel może udzielić dalszego upoważnienia do wykonania określonych czynności, za zgodą osoby udzielającej upoważnienia (art. 77 ustawy Prawo celne). Z przedstawionego zdarzenia przyszłego wynika, że Wnioskodawca zamierza dokonywać importu towarów. Przy odprawie celnej będzie korzystał z usług agentów celnych, którzy będą go reprezentować w oparciu o upoważnienie do działania w charakterze przedstawiciela bezpośredniego. W związku z powyższym Wnioskodawca powziął wątpliwość, co kwestii, w jakim terminie, w świetle art. 86 ust. 10 ustawy o podatku od towarów i usług, będzie miał prawo obniżyć kwotę (...)