Praca małżonka | Interpretacje podatkowe

Praca małżonka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to praca małżonka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy stanowi koszt uzyskania przychodów wynagrodzenie wypłacane przez jednostkę żonie wspólnika spółki jawnej oraz świadczenia związane ze stosunkiem pracy zatrudnionej żony tj. ekwiwalent za pranie odzieży, szkolenia bhp, koszty wstępnych i profilaktycznych badań lekarskich oraz ubezpieczeń społecznych w części finansowanej przez spółkę ?
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubinie stwierdza, że stanowisko wspólników spółki jawnej - przedstawione we wniosku z dnia 04.04.2005 r., który wpłynął do tut. organu w dniu 05.04.2005 r. o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego przez jednostkę żonie wspólnika spółki jawnej oraz świadczeń związanych ze stosunkiem pracy zatrudnionej żony wspólnika spółki jawnej tj. ekwiwalentu za pranie odzieży, szkolenia bhp, kosztów wstępnych i profilaktycznych badań lekarskich oraz ubezpieczeń społecznych w części finansowanej przez spółkę jawną jest prawidłowe. U Z A S A D N I E N I E W dniu 05.04.2005 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubinie wpłynął wniosek o (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.