Pozwolenie wodnoprawne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pozwolenie wodnoprawne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Czy opłata dotyczy całego przedsięwzięcia, na które jest wydawane pozwolenie wodnoprawne czy też powinna być naliczana dla każdego elementu, wyszczególnionego w przedsięwzięciu, oddzielnie?

Fragment:

(...) do dnia 31 grudnia 2006r. Od 1 stycznia 2007r. obowiązuje nowa ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (Dz U Nr 225, poz. 1635) , która w części III pkt 45 załącznika do ustawy jednoznacznie określa , że „w przypadku wydania zezwolenia (pozwolenia, koncesji) na kilka rodzajów działalności w jednej decyzji – za każdy rodzaj działalności” wnoszona jest opłata skarbowa w wysokości „100% stawki określonej od zezwolenia (pozwolenia, koncesji)”. Stawka za pozwolenie wodnoprawne wynosi 217,00 zł (część III pkt 24 załącznika do ustawy. W związku z tym postanowiono jak w sentencji. (...)