Pozorność | Interpretacje podatkowe

Pozorność | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pozorność. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy płatnik powinien wystąpić o zwrot wpłaconego podatku od wynagrodzeń pracownika do Urzędu Sklarbowego ?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa- Wola na podstawie art. 14a - 14d ustawy z dnia 29.08.1997 - Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2005r. nr. 8 poz. 60 z późn. zm. ), w związku z wnioskiem z dnia 29.09.2006r. ( wpływ do tut. organu 02.10.2006r.) postanawia że stanowisko płatnika w zakresie konieczności doliczenia do przyc hodów pracownika zwróconych przez ZUS składek pracownika zawarte w/w wniosku jest prawidłowe. UZASADNIENIE Z wniosku z dnia 29.09.2006r.(wpływ 02.10.2006r.) w sprawie udzielenia interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych wynika: stan faktyczny w czasie kontroli w firmie ZUS uznał zatrudnienie P.X za pozorne. Od w/w decyzji płatnik złożył odwołanie , które w dniu 24.02.2006r. Sąd Okręgowy - oddalił . Decyzją z dnia 22.06.2004r wydaną przez Oddział ZUS wyłączył pracownicę z ubezpieczeń społecznych z dniem zatrudnienia i zobowiązał płatnika do korekty dokumentów (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Pozorność
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.