Powrotny wywóz towarów (reeksport) | Interpretacje podatkowe

Powrotny wywóz towarów (reeksport) | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to powrotny wywóz towarów (reeksport). Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy powrotny przywóz części wyeksportowanego towaru w ramach procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń powoduje konieczność zastosowania przepisu art. 21 ust. 8 ustawy o VAT?
Fragment:
(...) Z pisma wynika, że część wyeksportowanego towaru powróciła do kraju w celu dokonania naprawy gwarancyjnej w ramach otrzymanego od organu celnego pozwolenia na korzystanie z procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń w ściśle określonym terminie. Po dokonaniu naprawy gwarancyjnej towar zostanie wywieziony za granicę. Podatniczka ma wątpliwości, czy w tej sytuacji będzie miał zastosowanie przepis art. 21 ust. 8 a ustawy o VAT. Wyrażając własne stanowisko w sprawie uważa jednak, iż przepis ten nie będzie miał zastosowania, gdyż towar przywieziony z zagranicy celem dokonania naprawy gwarancyjnej – po jej dokonaniu zostanie dostarczony powrotnie do klienta.Naczelnik Urzędu Skarbowego w Trzebnicy, wypełniając normę przepisu prawa wyrażoną w art. 14 a § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) uważa, iż stanowisko podatniczki jest prawidłowe. Przepis art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 8 stycznia (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.