Powrotny wywóz towarów (reeksport) | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to powrotny wywóz towarów (reeksport). Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
sty

Istota:

Czy powrotny przywóz części wyeksportowanego towaru w ramach procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń powoduje konieczność zastosowania przepisu art. 21 ust. 8 ustawy o VAT?

Fragment:

(...) Z pisma wynika, że część wyeksportowanego towaru powróciła do kraju w celu dokonania naprawy gwarancyjnej w ramach otrzymanego od organu celnego pozwolenia na korzystanie z procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń w ściśle określonym terminie. Po dokonaniu naprawy gwarancyjnej towar zostanie wywieziony za granicę. Podatniczka ma wątpliwości, czy w tej sytuacji będzie miał zastosowanie przepis art. 21 ust. 8 a ustawy o VAT. Wyrażając własne stanowisko w sprawie uważa jednak, iż przepis ten nie będzie miał zastosowania, gdyż towar przywieziony z zagranicy celem dokonania naprawy gwarancyjnej – po jej dokonaniu zostanie dostarczony powrotnie do klienta.Naczelnik Urzędu Skarbowego w Trzebnicy, wypełniając normę przepisu prawa wyrażoną w art. 14 a § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) uważa, iż stanowisko podatniczki jest prawidłowe. Przepis art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 8 stycznia (...)