Powierzenie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to powierzenie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Czy powierzenie Zleceniobiorcy wyposażenia niezbędnego do wykonania usług montażowych powinno być traktowane jak odrębna transakcja i powinno zostać opodatkowane podatkiem od towarów i usług?

Fragment:

(...) również pakowanie. Przebieg usług montażu jest na bieżąco kontrolowany przez kierownika produkcji, którym jest osoba działająca na rzecz Zleceniodawcy. W wyniku opisanego wyżej procesu powstanie kompletny wyrób gotowy, który następnie zostanie przekazany Zleceniodawcy. Za wykonanie w/w czyności Zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie, które zostanie skalkulowane wyłącznie w oparciu o koszty usług montażu (wraz z pakowaniem) oraz koszty zużytych kompotentów. Zdaniem Spółki powierzenie Zleceniobiorcy wyposażenia niezbędnego do wykonania przez niego usługi na jej rzecz, nie stanowi odrębnej transakcji i w związku z tym nie podlega odrębnemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, podlegają m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Co do zasady (...)