Powierzenie | Interpretacje podatkowe

Powierzenie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to powierzenie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy powierzenie Zleceniobiorcy wyposażenia niezbędnego do wykonania usług montażowych powinno być traktowane jak odrębna transakcja i powinno zostać opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Fragment:
(...) również pakowanie. Przebieg usług montażu jest na bieżąco kontrolowany przez kierownika produkcji, którym jest osoba działająca na rzecz Zleceniodawcy. W wyniku opisanego wyżej procesu powstanie kompletny wyrób gotowy, który następnie zostanie przekazany Zleceniodawcy. Za wykonanie w/w czyności Zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie, które zostanie skalkulowane wyłącznie w oparciu o koszty usług montażu (wraz z pakowaniem) oraz koszty zużytych kompotentów. Zdaniem Spółki powierzenie Zleceniobiorcy wyposażenia niezbędnego do wykonania przez niego usługi na jej rzecz, nie stanowi odrębnej transakcji i w związku z tym nie podlega odrębnemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, podlegają m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Co do zasady (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Powierzenie
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.