Postępowanie odwoławcze | Interpretacje podatkowe

Postępowanie odwoławcze | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to postępowanie odwoławcze. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy poniesiony wydatek tytułem kosztów przegranego postępowania odwoławczego jest kosztem uzyskania przychodu?
Fragment:
(...) Zwróciła się pani z prośbą o interpretację przepisów prawa podatkowego, pytając: czy poniesiony wydatek w kwocie 5.162,48 zł tytułem kosztów przegranego postępowania odwoławczego jest kosztem uzyskania przychodu. Równocześnie informuje pani, że firma P. sp. j. w R., której jest pani współwłaścicielką uczestniczyła w postępowaniu o zamówienie publiczne na dostawę kształtek polietylenowych do budowy sieci gazowych. W wyniku protestów i odwołań uczestników postępowania wasza firma złożyła odwołanie w Urzędzie Zamówień Publicznych. Postępowanie przed tym Urzędem (dotyczące interpretacji zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia) zostało jednak przegrane, a waszą firmę obciążono kosztami postępowania w kwocie 5.162,48 zł. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, działając w oparciu o przepisy art. 14a 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), udziela poniższego (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.