Pomoc zwrotna | Interpretacje podatkowe

Pomoc zwrotna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pomoc zwrotna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie transportu chorych na dializy i udzielania pierwszej pomocy dializowanym pacjentom. Stacja Dializ jest częścią szpitala miejskiego.
Czy przedmiotowe czynności są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług ?
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14a §1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Naczelnik Urzędu Skarbowego Łódź-Widzew:uznaje za prawidłowe stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27.10.2006r. (data wpływu 27.10.2006r.), uzupełnione pismem z dnia 04.01.2007r., w przypadku klasyfikacji świadczonych przez Podatnika usług do grupowania statystycznego ex 85. Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku, uzupełnionego materiałami z dnia 04.01.2007r., wynika, iż Podatnik prowadzi działalność gospodarczą z jednym podmiotem gospodarczym w zakresie transportu chorych na dializy i udzielania pierwszej pomocy dializowanym pacjentom. Stacja Dializ jest częścią szpitala miejskiego. Podatnik podał, iż właściwym symbolem klasyfikacji statystycznej dla przedmiotowych usług jest PKWiU 85.14.14 - 00.00 „Usługi pogotowia ratunkowego”, przedstawiając jednocześnie w uzupełnieniu do wniosku z dnia 01.04.2007r. zapytanie i (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.