Pokwitowanie | Interpretacje podatkowe

Pokwitowanie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pokwitowanie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy po otrzymaniu, za pośrednictwem banku, darowizny na wybudowanie pomnika-kapliczki, Parafia będzie zobowiązana przedstawić darczyńcy pokwitowanie jej otrzymania, a po zrealizowaniu budowy złożyć sprawozdanie-rozliczenie z przeznaczenia tejże darowizny?
Fragment:
(...) Miłosiernego z klęczącą pod nią postacią Jana Pawła II. Pomnik-kapliczka ma zachęcać do modlitwy i zadumy, a także stanowić jeden z ołtarzy podczas corocznej procesji Bożego Ciała. Wybudowanie pomnika-kapliczki wymaga funduszy-darowizn parafian zarówno w formie pieniężnej jak i rzeczowej. Mając na uwadze powyższy stan faktyczny, Parafia wystąpiła z pytaniem, czy po otrzymaniu darowizny na ww. cel za pośrednictwem banku, parafia będzie zobowiązana przedstawić darczyńcy pokwitowanie jej otrzymania, a po zrealizowaniu budowy złożyć sprawozdanie-rozliczenie z przeznaczenia tejże darowizny. Zdaniem Parafii, w przedmiotowej sprawie nie występuje: 1. obowiązek przedstawienia darczyńcy pokwitowania otrzymania darowizny przekazanej przez darczyńcę za pośrednictwem banku oraz 2. sporządzenia sprawozdania z wykorzystania darowizny. Organ podatkowy stwierdza, iż przedstawione stanowisko jest prawidłowe (pkt 1). Darowizna jest pojęciem wywodzącym się z (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Pokwitowanie
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.