Pojazd pomocy drogowej | Interpretacje podatkowe

Pojazd pomocy drogowej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pojazd pomocy drogowej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy pojazd „pomocy drogowej” jest zwolniony od podatku od środków transportowych?
Fragment:
(...) Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r., Nr 58, poz. 515), w którym ustawodawca zdefiniował pojęcie „pojazd specjalny". W myśl powołanego przepisu pojazdem specjalnym jest pojazd samochodowy lub przyczepa konstrukcyjnie nieprzeznaczona do przewozu osób lub ładunków. Za pojazd specjalny można uznać więc tylko taki pojazd, który nie jest przystosowany do przewozu osób lub ładunków. Podstawą do przyjęcia, że dany środek transportowy jest pojazdem specjalnym jest jego budowa. Pojazd pomocy drogowej, którego konstrukcja wyposażona jest w nadwozie przeznaczone do przewozu pojazdów nie będzie zatem korzystał ze zwolnienia w podatku od środków transportowych wprowadzonego dla pojazdów specjalnych, bowiem jego struktura jest przeznaczona do transportu ładunku, jakim jest uszkodzony pojazd. Zadaniem takiego pojazdu pomocy drogowej jest przetransportowanie uszkodzonego pojazdu (ładunku) na określone miejsce. Organ podatkowy w ramach wymiaru podatku od środków (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.