Pojazd drogowy | Interpretacje podatkowe

Pojazd drogowy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to pojazd drogowy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy przysługuje prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego od zakupionego motoroweru ?
Fragment:
(...) Wnioskiem z dnia 18.05.2007r zwrócił się Pan do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Piasecznie z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu motoroweru wykorzystywanego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej . Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie wynika , iż:przedmiotowy motorower ( pojemność silnika 50 cm3) zakupił Pan w kwietniu 2007 r , z przeznaczeniem na potrzeby prowadzonej działalności . W piśmie pyta Pan czy przysługuje Panu prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego od zakupionego motoroweru ? Zdaniem Pana przepisy ustawy o podatku od towarów i usług nie zawierają wprost ograniczenia w odliczaniu podatku naliczonego przy nabyciu motocykli i paliwa do ich napędu . Ograniczenia odnoszą się bowiem jedynie do samochodów osobowych i innych pojazdów samochodowych . Ponadto stwierdza Pan , iż ustawa o podatku od towarów i usług stanowi wprost , że towary identyfikuje (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.