Podatek ryczałtowy od sprzedaży | Interpretacje podatkowe

Podatek ryczałtowy od sprzedaży | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to podatek ryczałtowy od sprzedaży. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
1/ Czy Podatnik będzie musiał zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży tego mieszkania i w jakiej wysokości,
2/ Czy ma wobec Podatnika zastosowanie przepis mówiący, że osoba zameldowana na pobyt stały przez okres co najmniej jednego roku w danym mieszkaniu jest zwolniona z tego podatku,
3/ Jak długo Podatnik będzie musiał być właścicielem tego mieszkania by nie zapłacić podatku.
Fragment:
(...) POSTANIWIENIE . Na podstawie art 14a, art 216 par. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 24.01.2007r. w sprawie zakresu i sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego postanawiam: - ocenić stanowisko Strony w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu sprzedaży mieszkania nabytego po 1 stycznia 2007r. jako nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 25.01.2007r. Podatnik złożył wniosek o wydanie pisemnej interpretacji w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych od sprzedaży mieszkania. Z przedstawionego opisu stanu faktycznego wynika, że w 2007r. Podatnik zamierza wykupić na własność z zasobów Wojskowej Agencji Mieszkaniowej mieszkanie za 5% wartości rynkowej tego mieszkania, w którym jest zameldowany na pobyt stały od 2001r. Po wykupieniu Podatnik chciałby sprzedać na wolnym rynku w celu spłaty części kredytu (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.