Podatek ryczałtowy od sprzedaży | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to podatek ryczałtowy od sprzedaży. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

1/ Czy Podatnik będzie musiał zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży tego mieszkania i w jakiej wysokości,
2/ Czy ma wobec Podatnika zastosowanie przepis mówiący, że osoba zameldowana na pobyt stały przez okres co najmniej jednego roku w danym mieszkaniu jest zwolniona z tego podatku,
3/ Jak długo Podatnik będzie musiał być właścicielem tego mieszkania by nie zapłacić podatku.

Fragment:

(...) POSTANIWIENIE . Na podstawie art 14a, art 216 par. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 24.01.2007r. w sprawie zakresu i sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego postanawiam: - ocenić stanowisko Strony w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu sprzedaży mieszkania nabytego po 1 stycznia 2007r. jako nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 25.01.2007r. Podatnik złożył wniosek o wydanie pisemnej interpretacji w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych od sprzedaży mieszkania. Z przedstawionego opisu stanu faktycznego wynika, że w 2007r. Podatnik zamierza wykupić na własność z zasobów Wojskowej Agencji Mieszkaniowej mieszkanie za 5% wartości rynkowej tego mieszkania, w którym jest zameldowany na pobyt stały od 2001r. Po wykupieniu Podatnik chciałby sprzedać na wolnym rynku w celu spłaty części kredytu (...)