Oświadczenie woli | Interpretacje podatkowe

Oświadczenie woli | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to oświadczenie woli. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy ma podatniku ciąży obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania darowizny od osoby, o której mowa w art. 82 K.C.?
Fragment:
(...) powódkę do zwrotu na rzecz pozwanych (obdarowanego i jego żony) przedmiotu kupna.Tym samym sąd stwierdził nieważność czynności zawartej przez osobę , która w dniu jej zawarcia znajdowała się w stanie zdrowia nie pozwalającym na świadome podjęcie decyzji i umiejętność przewidywania jej skutków.Obowiązek podatkowy zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia woli. W przypadku gdy oświadczenie woli złożone jest przez osobę pozostającą w stanie, o którym mowa w art. 82 K.C., oświadczenie takie nie wywołuje żadnych skutków prawnych, w tym także na gruncie ustawy o podatku od spadków i darowizn. W związku z powyższym wnioskodawca (obdarowany) nie jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego, gdyż nie ciąży na nim obowiązek podatkowy. Reasumując powyższe orzeczono jak na wstępie. Powyższa interpretacja: - dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.