Opodatkowanie egzemplarzy autorskich | Interpretacje podatkowe

Opodatkowanie egzemplarzy autorskich | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to opodatkowanie egzemplarzy autorskich. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy przychody uzyskiwane na podstawie opisanej wyżej umowy objęte są wyłączeniem,o którym mowa w art . 15 ust.3 pkt 3 ustawy o podatku od towarów ,a zatem nie zaliczają się do samodzielnie wykonywanej działalności gospodarczej wymienionej w art.15 ust.2 ,a tym samym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
Fragment:
(...) Na podstawie art. 216 § 1, art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 – j.t. z późn. zm.) w odpowiedzi na Pana pismo z dnia 03.2007 r. (uzupełnionego pismem z dnia 04.2007 r. oraz pismem z dnia maja 2007 r.)w sprawie opodatkowania podatkiem VAT usług wykonywanych w ramach umowy o dzieło wraz z którymi przekazywane są prawa autorskie informuję,że nie podzielam Pana stanowiska w sprawie. UZASADNIENIE Z przedstawionego przez Pana w piśmie z dnia 03.2007 r. (uzupełnionego pismem z dnia 04.2007 r. i z dnia maja 2007 r.) stanu faktycznego, wynika, że wykonuje Pan usługi polegające na projektowaniu plastycznym w postaci wizualizacji komputerowej związanych z budynkami świadczonym na rzecz Firmy Holenderskiej. Usługi te wykonuje Pan na podstawie umowy o współpracy,obejmującej również przeniesienie autorskich praw majątkowych do stworzonego przez siebie dzieła na zamawiającego.Do wniosku załączył Pan (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.