Opłata za wzrost wartości nieruchomości | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to opłata za wzrost wartości nieruchomości. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Czy poniesiona jednorazowa opłata z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, stanowi koszt uzyskania przychodów w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Fragment:

(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18 października 2007 r. (data wpływu 8 listopada 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów zapłaconej renty planistycznej – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 2 listopada 2007 r. do Naczelnika Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy Spółka złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w (...)