Opiekunka do dziecka | Interpretacje podatkowe

Opiekunka do dziecka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to opiekunka do dziecka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy osoba prowadząca gospodarstwo domowe jako strona umowy aktywizacyjnej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 kwietnie 2004r. o promocji zatrudnienia i instrumentach rynku pracy (Dz. U. z 2004r. Nr 99 poz. 1001 ze zm.) ma obowiązek odprowadzać zaliczkę na podatek dochodowy od wynagrodzenia wypłaconego opiekunce do dziecka i czy musi za nią składać deklaracje podatkowe.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE NACZELNIK URZĘDU SKARBOWEGO W GRUDZIĄDZU działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po przeanalizowaniu wniosku z dnia 10.03.2006r. (wpływ do tut. Urzędu 21.03.2006r.), w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w Pani indywidualnej sprawie p o s t a n a w i a uznać przedstawione przez stronę stanowisko za nie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa UZASADNIENIE Stan faktyczny sprawy: W dniu 23.01.2006r. zawarła Pani z Panią ... umowę o świadczenie usług w gospodarstwie domowym w trybie art. 61b ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instrumentach rynku pracy (Dz. U z 2004r. Nr 99 poz. 1001 ze zm.), którą zarejestrowała Pani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grudziądzu i zgłosiła Pani w ZUS O/Toruń Inspektorat w Grudziądzu. Chcąc dopełnić obowiązku płatnika zaliczki na (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.