Okoliczności | Interpretacje podatkowe

Okoliczności | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to okoliczności. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w związku z losowymi okolicznościami (choroby), niezależnymi od nich, można uwzględnić to pięciodniowe opóźnienie i wspólny wniosek przyjąć?
Fragment:
(...) Czy w związku z losowymi okolicznościami (choroby), niezależnymi od nich, można uwzględnić to pięciodniowe opóźnienie i wspólny wniosek przyjąć... Zdaniem Wnioskodawcy, gdy minął termin złożenia wniosku o łączne opodatkowanie dochodów małżonkowie powinni opodatkować się oddzielnie. Art. 169 § 1 w zw. z art. 14h ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. nie uwzględnia jednak jakichkolwiek wyjątków, czyli możliwości dopuszczenia łącznego opodatkowania, np. w sytuacji okoliczności losowych – w Ich przypadku choroby. W takim przypadku Urząd Skarbowy mógłby nałożyć np. karę pieniężną za opóźnienie (w Ich sprawie jedynie o 5 dni). W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), małżonkowie podlegają (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.