Odzież osobista | Interpretacje podatkowe

Odzież osobista | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to odzież osobista. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wartość zakupionych mundurów górniczych w części sfinansowanej przez Spółkę należy doliczyć do przychodów osobistych pracowników i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Fragment:
(...) We wniosku Strona informuje, że stosownie do przepisu art. 10 ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o stopniach górniczych, honorowych szpadach górniczych i mundurach górniczych (Dz. U. z 2003 r. Nr 52, poz. 449) osoba posiadająca stopień górniczy ma prawo do noszenia: 1) uroczystego munduru górniczego wraz z odznakami stopnia górniczego oraz przyznaną honorową szpadą górniczą; 2) służbowego munduru górniczego wraz z odznakami stopnia górniczego. Spółka zleca wykonanie mundurów górniczych. Następnie dokonuje ich zakupu, na podstawie faktury VAT, pokrywając koszty zakupu w wysokości 67%. Pozostałe koszty zakupu w wysokości 33% ponosi pracownik. Strona uważa, że dofinansowanie do zakupu mundurów górniczych (służbowego i uroczystego) mieści się w zwolnieniu określonym w art. 21 ust. 1 pkt 10 ustawy podatku dochodowym od osób fizycznych w myśl, którego wolne od podatku dochodowego są: "wartość ubioru służbowego (umundurowania), jeżeli jego używanie (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.